Globalaus jaunimo festivalio atgarsiai

2018-09-29

Globalaus jaunimo festivalis

 

Rugsėjo 14 d., penktadienį, Neries regioniniame parke rengiamas Globalaus jaunimo festivalis. Festivalis išsiskyrė savo originalumu, kadangi jo metu jauni žmonės leidosi į  pasirinkto 5 km arba 10 km žygį. Į žygį išeinančius  išlydėjo, o įveikusius maršrutą ištverminguosius jaunuolius bendram judesiui ir veiksmui ragino Ignas Bakėjus – žinomas treneris, lektorius ir motyvatorius. Trasos viduryje buvo įrengtas nepažintas, bet nekantraujantis būti atrastas Pasaulio miestelis, kuris suteikė galimybes jauniems žmonėms sudalyvauti kūrybinėse, edukacinėse, meninėse, eksperimentinėse dirbtuvėse, kurių metu moksleiviai apmąstė savo tapatybę, gyvenimo būdą, atsakomybės ribas už save ir savo aplinką bei apsvarstė, kokiomis priemonėmis jie gali prisidėti prie pasaulyje egzistuojančios nelygybės mažinimo, taikos palaikymo ir darnios globalios visuomenės plėtros. Taip pat bus aptariamos ir dėmesingai įsisąmoninamos darnaus vystymosi problemos ir iššūkiai šiuolaikinėje visuomenėje. Moksleiviai irgi buvo supažindinti su darnaus vartojimo ypatybėmis vartotojiškos visuomenės sąlygomis, darnaus vystymosi tikslais, skurdu problema pasaulyje bei socialinės atskirties poveikiu visuomenei.

Pagrindinis festivalio siekis – paskatinti pozityvius ateities pokyčius, kurie gali prasidėti kiekviename iš mūsų, bei skatinti jaunosios kartos domėjimąsi darniuoju vystymuisi, taip kuriant atsakingą požiūrį į pasaulį.

Festivalis yra projekto „Pasaulis ir Aš“ dalis, kuris yra finansuojamas LR Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis.